Orbán és Kocsis két perc különbséggel emlékezett meg a 2015-ös röszkei eseményekről, és migránsoztak egyet
A miniszterelnök "röszkei csatának nevezi", a Fidesz frakcióvezetője pedig mementónak a 7 éve a röszkei határátkelőnél kitört zavargást.
A miniszterelnök "röszkei csatának nevezi", a Fidesz frakcióvezetője pedig mementónak a 7 éve a röszkei határátkelőnél kitört zavargást.
Blogján azt kérdezi, hol vannak most azok, akik olyan szenvedélyesen követelték a férfi szabadon bocsátását.
Ciprusi iratai lejártak, de az ottani külügyminisztérium nem reagált a kérelmére és nem látták el érvényes papírokkal.
Négy hónap múlva szabadulhat a röszki terrorper vádlottja, most jogerősen csökkentették a büntetését a Szegedi Ítélőtáblán. Ahmed H. védője, Bárándy Péter, ügyvédként elégedett, de jogászként vesztesnek érzi magát.
A keresetet a Magyar Idők információi szerint elutasították.
Szijjártó azon háborodott fel, hogy a röszkei zavargásért elítélt ember mellett is kiálltak az EP-határozatban, ezért annak vizsgálatát kéri a nemzetközi szervezetektől.
Az arab nyelvű szakfordító-tolmács ellen hamis tanúzás miatt emelt vádat a Kecskeméti Nyomozó Ügyészség, mivel fordításában elferdítette egy, a 2015. szeptember 16-i röszkei tömegzavargás egyik résztvevőjének vallomását.
Elmarasztaló ítéletet hozott jogerősen a 2015 őszén a röszkei közúti átkelőnél történt tömegzavargás miatt indult per vádlottjainak ügyében a Szegedi Törvényszék. A terrorcselekménnyel vádolt Ahmed K. ügyében még csak elsőfokú ítélet született.
Az Egyesült Államok külügyminisztériuma arra szólította fel a magyar kormányt, hogy folytasson le vizsgálatot a tavaly szeptemberben Röszkén történtek ügyében, és kezdjenek új eljárást Ahmed H., illetve a hozzá hasonlóan elítéltek ügyében.
Ha nincs a bíróság, a bevándorlásügy visszadugta volna őrizetbe a zavargással megvádolt és elítélt félvak és mozgáskorlátozott menekülteket.
Pénteken ítélet születik a röszkei tömegzavargás perében, csütörtökön az ügyvédek védőbeszédeikben a vád törvényességét kérdőjelezték meg, míg a vádlottak fele az utolsó szó jogán elkeseredetten beszéltek arról, hogy hiányoznak nekik a világban valahol menekülttáborokban élő családtagjaik. Az emberjogi aktivisták a tárgyalás elejétől a végéig tüntettek a bíróság bejárata előtt.